WEB Summit 2023’ü Geride Bıraktık!

Girişimcilik dünyasının paydaşlarını bir araya getiren yılın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olan Web Summit 2023, bu yıl 13-16 Kasım tarihlerinde gerçekleşti!

 

Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenen etkinlikte, 160’tan fazla ülkeden 70 binin üzerinde katılımcı, 900’den fazla yatırımcı ve 2 bin 600’ün üzerinde girişim bir araya geldi. Dünyanın dört bir yanında girişimcilerin, yatırımcıların, KOBİ’lerin ve girişimcilik dünyasının diğer aktörlerinin bir araya geldiği etkinlikte, Türkiye’den de 40’a yakın startup, 7 orta ve büyük ölçekli şirket ve yaklaşık 250 kişi katılım gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Kalkınma Ajansları’nın destek olduğu etkinlikte, Türk girişimciler üç ayrı stant alanında iş fikirlerini anlatıp, uluslararası bağlantılar geliştirme fırsatına sahip oldu. 

 

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile beş kalkınma ajansının desteğiyle, İTÜ GİNOVA da etkinlikte yerini aldı. Merkezimiz adına etkinlikte yer alan Öğr. Gör Dr. Alper Yurttaş, Web Summit boyunca, aralarında İTÜ mezunu girişimcilerin de yer aldığı birçok girişimle görüştü. Böylece önümüzdeki dönemlerde yürütülebilecek ortak çalışmaların temelleri atıldı.