İTÜ GİNOVA Jump Start 2024 Girişimcilik Eğitim Programı Başladı!

İTÜ Ginova organizasyonunda tüm İTÜ mensuplarına açık olarak her dönem düzenlenen Jump Start girişimciliğe hızlı başlangıç sertifika programının 2023-24 Bahar yarıyılı eğitimi 13 Mart 2024 tarihinde ilk modülüyle gerçekleştirildi.

Eğitimin ilk modülünde, İTÜ GİNOVA Müdürü Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel ve geçmiş Jump Start eğitimlerini tamamlayıp, kendi girişimini kurmuş olan İTÜ öğrencimiz Buğra Tosun sunumlarını gerçekleştirdiler.

Girişimci adaylarına iş fikirlerini teyit edebilmeleri için nasıl nitelikli deneyler tasarlayabileceklerinin gösterildiği, tasarımsal düşünce bakış açısı, iş modeli tasarımı ve yatırımcı sunumuna hazırlık aşamalarını da içeren eğitim sonunda katılımcılar yatırımcıların da olduğu jüriye sunum yapma şansı bulacak.

Programı tamamlayanlar, 1773 İTÜ Teknopark’ın ileri aşama girişimcilik eğitimlerine katılma, yatırımcılarla bir araya gelme ve alanlarında uzman mentorlardan birebir danışmanlık alma şansına sahip olacak. Toplam 30 saat süren eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrencilere mikro kredi tanımlanarak diploma eki verilecektir.

Jump Start girişimcilik eğitimleri, devam modülleriyle önümüzdeki haftalarda katılımcılarla buluşmaya devam edecek.