İTÜ GİNOVA ve İTÜ Projeler Ofisi iş birliği ile Girişimciler İçin Verimli Bir Eğitim: Fikri Sınai Haklar ve Ticarileşme Stratejileri

İTÜ GİNOVA, İTÜ Projeler Ofisinden İlay Öziş ve Cihat Çetin ile Girişimcileri Bilinçlendiren Bir Buluşma Gerçekleştirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Girişimcilik ve İnovasyon merkezi, İTÜ GİNOVA öğrencilere önemli bir eğitim fırsatı sunarak, girişimcilik ekosistemine katkı sağlamaya devam ediyor. İTÜ Projeler Ofisi iş birliğiyle gerçekleştirilen ve girişimciler için kritik unsurlardan biri olan “Fikri Sınai Haklar Genel Yönetim Süreci ve Ticarileşme Stratejileri” konusunda düzenlenen etkinlik, öğrencilere yol gösterici bir farkındalık yaratırken, girişimciliğin ne denli önemli olduğunu bir kez daha vurguladı.

Etkinlikte, İTÜ Projeler Ofisi Fikri Sınai Haklar Müdürlüğü (FSMH) Kıdemli Uzmanı İlay Öziş ve Ticarileştirme Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Cihat Çetin RTTP, girişimcilerin fikirlerini patentleme noktasında dikkate alması gereken önemli konuları katılımcılara aktardı. İlay Öziş ve Cihat Çetin’in sunumları, girişimcilik yolculuğunda izlenecek adımları detaylı bir şekilde anlatarak, fikri sınai haklar ve ticarileşme stratejilerini konusunun önemli aşamalarını anlattılar.

Eğitim, İTÜ Projeler Ofisi ve WİNDUSTRY şirketi iş birliğiyle hayata geçirilen öğrenci takımından çıkan bir başarı hikayesine de odaklandı. Melih Biçer ve Pelin Kaya, öğrenci takımından geliştirdikleri bir patentin İTÜ iş birliğiyle ticarileştirme sürecini paylaşarak, katılımcılara gerçek hayattan bir örnekle girişimcilik deneyimlerini aktararak ilham kaynağı oldular.