Dr.Öğ.Üyesi Onur ERGEN

İTÜ İşletme Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı

Dr. Onur Ergen’in yüksek lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunmaktadır. Lisans dereceleri, Elektrik Mühendisliği ve Fizik alanlarında, tamamı California Berkeley Üniversitesi’nden. Yakın zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptığı fakülteye katıldı. Akıllı şebeke, sağlık hizmetleri ve yeni enerji konseptleri için geçerli olan geleceğin enerji cihazlarını ve yapay zeka algoritmalarını geliştiriyor. Aynı zamanda Ambeent Inc.’de Kıdemli Teknoloji Uzmanıdır ve 5G platformları için yeni nesil yapay zeka algoritmaları geliştirmektedir. Dr. Onur Ergen daha önce Intel Corp.’ta yeni yarı iletken teknolojiler geliştirme konusunda çalışmış; Apple Inc.’de otomatik sistemler ve yapay zeka arayüzleri geliştirmekten sorumluydu; ve Solo Power Inc.’de Ar-Ge araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmuştur. Giyilebilir elektroniklerden lityum iyon pillere kadar çeşitli yeni konseptler ve cihaz mimarileri geliştirmiştir. Dr. Ergen, 25’in üzerinde yayını ve yeni cihaz mimarileri konusunda güçlü bir akademik temele sahiptir. 12 patent. Dr. Ergen, aralarında TÜBA ve Avrupa Araştırma Konseyi’nin (ERC) de bulunduğu birçok ödüle layık görüldü. Kuantum süper değişim enerji depolama platformu QUEEN başlıklı ERC araştırması, geleneksel pil teknolojisini yeniden tasarlamak ve onu mevcut teorik sınırların ötesine taşımak için fizik ve kimyaya yepyeni bir yaklaşım getirmek üzere kuantum elektron mühendisliğinden yararlanıyor.

Background

Aliquam id malesuada mauris, eget consectetur arcu. Praesent viverra scelerisque ipsum, id ultrices natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Nunc mollis libero at purus hendrerit placerat. Nulla pretium massa neque, non vehicula lectus condimentum sed. Fusce sed mauris velit. Integer feugiat, libero id convallis dapibus, tortor mi ullamcorper nisl, at lacinia augue libero et libero.

Sed malesuada, dolor nec accumsan fermentum, massa libero malesuada turpis, ut tincidunt ex libero vitae lectus. Vestibulum sed porta mauris.

Other specialists