haber-01
16
Tem 2021
Çetin Ceviz Girişim Kampı’nın Başvuruları Başladı

ITÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi tarafından bu sene altıncısı düzenlenen Çetin Ceviz Girişim Kampı, girişimci ve yenilikçi fikirlerini ticari bir ürüne dönüştürerek kendi başarı hikâyelerini yazmak isteyen öğrencileri ve yeni mezunları bekliyor.

İTÜ GİNOVA tarafından bu sene altıncısı düzenlenen Çetin Ceviz Girişim Kampı, girişimci ve yenilikçi kişileri bünyesine katmak için ilana çıktı. “Fikrinden Startup Çıkar mı?” temasıyla düzenlenecek kampa 17 Mart 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Bu yıl pandemi nedeniyle online ortamda düzenlenecek kamp, kapılarını tüm üniversite öğrencilerinin yanı sıra son üç yıl içinde üniversiteden mezun olanlara da açıyor. Çetin Ceviz’e kabul edilen takımları, Startup olma yolunda yoğun ama keyifli bir yolculuk bekliyor.

Kamp katılımcıların girişimcilik dünyasına güçlü bir şekilde adım atmalarını sağlayacak. Seçilen takımlar, eğitmenlerle birlikte kampa girecek. Kamp süresince takımlar projelerini ürünleştirmek için yoğun şekilde çalışacak. Kampı ilk sırada tamamlayan ekipler 5 bin TL ödül ve İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka aşamasına kabul edilme fırsatı elde edecek.

Çetin Ceviz Nedir?

İTÜ GİNOVA’da temel hedef, zor sorunlara teknolojik girişimlerle çözüm sağlayacak öğrencilere gelişme ortamı sağlamaktır. Zor sorunları çözebilmek için, farklı uzmanlık alanlarından gelen, teknik kapasitesi yüksek takımlara destek olmak ve kaynak sağlamak amaçlanıyor. “Çetin Ceviz”, üniversite öğrencisi (veya yeni mezun) 2-3 kişiden oluşan takımlar kurmayı ve bu takımların saptadıkları/buldukları “çetin ceviz” sorunlarla ilgili pratik çözümler geliştirmeyi hedefler.

Çetin Ceviz Girişim Kampı Başvuru Detayları

Başvurular incelenecek ve mülakata davet edilecek gruplar seçilecektir. Takımlar, başvuru formları üzerinden aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir:

- Sorun-çözüm uyumu

- Yenilikçi yaklaşım

- Çözümlerin gerçekleştirilebilme potansiyeli 

Çetin Ceviz Girişim Kampı, 11-12-13-18-23-27-31 Ağustos tarıhlerınde 9:00-12:30 saatleri arasında online olarak gerçekleşecek.