haber-01
09
Kas 2020
Innovation Boost Başlıyor

Eğitim ve Ödüllerle Donatılmış Bir Girişimcilik Serüvenine Hazır Mısınız?


Gençleri, sahip oldukları bilim ve teknolojiyi geliştirerek dünyanın problemlerine çözüm bulmaya teşvik eden ve onlara girişimcilik ruhunu aşılayan İTÜ Girişimcilik Kulübü ‘’Bırak Tutkun Geleceğin Olsun!’’ vizyonu ile  yeni bir etkinliğe imza atıyor.

İTÜ Girişimcilik Kulübü nedir?

İTÜ´de girişimcilikle ilgili gerek akademik düzeyde, gerekse öğrencilerin sosyal hayatlarında uygulamaya yönelik herhangi bir çalışmanın olmamasını çıkış noktası olarak gören İTÜ Girişimcilik Kulübü, 2006 yılından bu yana İTÜ’nün en aktif öğrenci oluşumlarındandır. Günümüze kadar İTÜ’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır. Kalıplaşmış kariyer planlarından sıyrılıp hayallerini gerçekleştirmeye inananların yuvası olan İTÜ Girişim; Üniversite öğrencilerine girişimcilik kültürü aşılayan, ekosistemin ihtiyaçlarına göre etkinlikler düzenleyip projeler geliştiren, güçlü işbirlikleri oluşturan, proje ve yarışmalara katılım gösteren uzmanlık kulübüdür.

Innovation Boost nedir?

Global Girişimcilik Haftası'nı da içine alan 14-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Innovation Boost, tecrübeli girişimcileri, iş profesyonellerini ve yatırımcıları üniversite öğrencileriyle buluşturmayı amaçlayan uzun soluklu girişimcilik yarışmasıdır. 9 günlük etkinlik boyunca katılımcılar pazar analizinden etkili sunum tekniklerine kadar pek çok eğitimle iş fikirlerini geliştirmenin yanında, birebir mentor desteği alma fırsatı yakalayacaklar. Kendi potansiyellerinin farkına varma fırsatı yakalayacaklar. Yeni tanışacakları girişimciler ile network'lerini genişletecekler.

Etkinliğe nasıl kaydolabilirsiniz?

Etkinliğe siz de başvurmak istiyorsanız ön başvuru formunu doldurmayı unutmayın! Daha sonra ise mail yoluyla gönderilecek eleme formunu doldurmanız gerekmektedir. Yapılan elemeler sonucu belirlenen 50 kişi etkinliğe kesin kayıt yaptırmış olur. Sektördeki uzman kişilerden alınacak her eğitimin ardından yapılacak ekip çalışmaları ile de öğrenilen bilgileri uygulamaya dökmüş olacaksınız. Son olarak kapanış ise konusu önceden belirlenmiş bir yarışma ile yapılacak. Her takım sunumunu yaptıktan sonra jürinin seçtiği ekip, İTÜ Çekirdek’ten kuluçka hakkı başta olmak üzere birçok ödül kazanmış olacaklar.

Şimdi Başvur!