haber-01
27
Şub 2018
Salı Söyleşisi: Büşra Baydan ve Gözde Büyükacaroğlu

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri’ne  Büşra Baydan ve Gözde Büyükacaroğlu konuk oluyor. Söyleşi, 6 Mart Salı günü 18:30’da İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.

Büşra Baydan kimdir?

Büşra Baydan, Parkkolay adlı girişimin kurucu ortağı ve İTÜ Çekirdek girişimcisidir.

Büşra ve diğer kurucu ortak Murat ile okullarında verilen bir girişimcilik eğitimine katıldıklarında otopark anlamında ciddi bir sorun yaşamışlar ve bu sorunun üzerine yönelerek Parkkolay’ın temellerini attılar. Sonrasında ise üzerinde çalışa çalışa şu an ki haline getirdiler.

Büşra katıldığı yarışmalarda, programlarda sahneye çıkan kadın girişimcilerin az olmasından yakınıyor ve gelecekte bu dünyada daha fazla kadın girişimci görmeyi umuyor.

Parkkkolay otoparkların yer, fiyat, doluluk oranı gibi özelliklerini göstererek otopark rezervasyonu yapmayı sağlayan bir mobil uygulamadır. Trafiğin yeterince vaktimizi çaldığı bu şehirde insanların en azından otoparklarını 1 dakikada bulmalarını sağlayarak kendilerine daha fazla vakit kalmasını sağlıyorlar. Parkkolay güvencesi sayesinde kullanıcılarına araçlarını otoparka bıraktıklarında gözlerinin arkada kalmayacağını da garanti ediyor.

Parkkolay ile Yapı Kredi Fikri Mobil 2.lik ödülü, İTÜ Çeirdek Kuluçka ve Iot Telco Labs Hızlandırma Programı’nı kazandılar.

Gözde Büyükacaroğlu kimdir?

Vivosens Biotechnology’nin kurucu ortaklarından Gözde, İTÜ Çevre Mühendisliği mezunu. Girişimde İş Geliştirme ve Finans alanından sorumlu. Liseden bu yana, hayatlarımıza değer katacak projelerde ve işlerde bulundu. İş geliştirme ve satış alanında farklı şirketlerde deneyimleri var. Biraz geek, okumaya düşkün, öğrenmeyi çok seven birisi olduğunu da söyleyebiliriz.

Vivosens; nanoteknoloji ürünü grafeni (tek atom kalınlığında nanokarbonlardan oluşan levha) kullanarak dizayn edilmiş bir biyosensördür.

Vivosens Biotechnology, İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te; 150 bin TL İSO Özel Ödülü, 100 bin TL İTÜ ARI Teknokent Özel Ödülü, 10 bin TL Agito Özel Ödülü ve 120 bin Dolar Bluemix Kullanım Ödülü kazanmıştır.