haber-01
08
Haz 2017
Yenilerek Yenmeyi Öğrenenlerin Yeri: İTÜ GİNOVA Failure Week

İTÜ’de girişimcilik ortamını besleyen İTÜ Ginova’nın düzenlediği Failure Week (Başarısızlık Haftası), 8-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

failureweek1

Napoleon Bonaparte’ın “Yenile yenile yenmeyi öğrendim.” sözü, başarıya giden yolun hatalardan ve ders çıkarılan başarısızlıklardan geçtiğini söyler. Bu noktadan hareket eden Failure Week; İTÜ Ginova ofisinde gerçekleşen oyun günleri, hata atölyesi ve film gösterimi ile İTÜ Magnet’te gerçekleşen İş Batırdım Geceleri etkinliklerinde parlak fikirleri olan, girişimci ruha sahip gençlere yapılan hataların ve yaşanan başarısızlıkların, hedefe giden yolu açtığını bir kez daha gösterdi.

failureweek2

Failure Week kapsamında 8 ve 10 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Oyun Günü etkinliklerinde katılımcılar, belirlenen hedeflere ortak çalışmayla ve sınırlı bir sürede ulaşmak için yarıştı. Katılımcıların takım çalışmasına yatkınlığını ve yapılan hatalardan sonuç çıkartarak başarıya ulaşmasını sınandı. 9 Mayıs’ta düzenlenen ve Başarısızlık Haftası‘nın öne çıkan etkinliklerinden Atölye: Hata 101’de ise İTÜ’lüler, kontrollü hata yapma eğitim modeli temelinde interaktif ve oldukça eğlenceli bir deneyime ortak oldular. Etkinlik programında artık bir İTÜ Ginova klasiği olan Girişim Sineması da unutulmadı. Başarısızlık Haftası’na katılanların 11 Mayıs’ta birlikte izlediği Whiplash filmi, sinemanın görsel gücünü girişimciliğin geniş bakış açısıyla birleştirdi. 

failureweek3

5 gün süren etkinliklerin son gününde ise sıra, başarısızlıkları anlatmaya geldi. Haftanın en ilginç etkinliklerinden biri olan İş Batırdım Gecesi’nde, büyük umutlarla yola çıkan ama başarısızlıklarla karşılaşan girişimciler yaptıkları hataları ve bu hatalardan öğrendiklerini izleyicilerle, İTÜ Magnet’te paylaştı. Hafta boyunca ziyaretçilere açık olan Fail Forward sergisi ilham verici yaşam öykülerini ve başarıya giden yolda yaşanan başarısızlık öykülerine ev sahipliği yaparken, kendi başarısızlık öykülerini Twitter’da #KORKMAÇUVALLA etiketiyle paylaşanlar arasından seçilen en ilgi çekici öykünün sahibi sürpriz ödülüne kavuştu.

http://www.itu.edu.tr/haberler/2017/05/22/yenilerek-yenmeyi-ogrenenlerin-yeri-itu-ginova-failure-week