haber-01
18
Nis 2017
Failure Week’te Başarısızlığın Tadını Çıkarın!

8-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlediğimiz Failure Week (Başarısızlık Haftası) kapsamında atölyelerden oyunlara, film gösteriminden “iş batırdım gecesi”ne birçok etkinlik İTÜ’lülerle buluşacak. Failure Week’e katılanlar, başarısızlıktan korkmak yerine, onu başarıya götüren bir adım olarak görmeyi sağlayacak bir düşünce yapısıyla tanışacak. İşte, Failure Week’teki etkinliklerin detayları…

Failure Week Takvim Güncel (3)
>>BAŞVURU<<

Oyun Günü

Failure Week’in ilk etkinliği olan oyun günü, katılımcıların birbiriyle tanışıp kısıtlı bir sürede belirlenen hedefleri ortak çalışmayla yerine getirmeye çalışacakları etkinliklerden oluşuyor.  Düzenlenecek oyunlarla katılımcılar hem ortak çalışmayı hem de süreç içinde yapılan hatalardan sonuç çıkartıp başarıya ulaşma sürecini deneyimleyecek. Oyun günü 8 Mayıs Pazartesi 18.00 – 20.00 ve tekrarı 10 Mayıs Çarşamba 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

 

Atölye: Hata 101
Failure Week’in bir diğer etkinliği Hata 101 atölye çalışması. Çalışma, kontrollü hata yapma eğitim modeli temelinde İTÜ’lülere interaktif ve eğlenceli bir etkinlik deneyimi yaşatacak. Hata 101, 9 Mayıs Salı günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.  


Film Gösterimi: Whiplash

İTÜ GİNOVA’nın geleneksel hale gelen etkinliği Girişim Sineması’nda Failure Week özel gösteriminde Whiplash’i birlikte izleyeceğiz. Film gösterimi, 11 Mayıs Perşembe günü 17.45’te başlayacak. Mısırlar ve içecekler tabii ki bizden! 


İş Batırdım Geceleri

En öğretici tecrübe paylaşımları başarısız deneyimlerden edinilir. Failure Week’in en ilginç etkinliklerinden biri olan İş Batırdım Gecesi’nde, iş fikirlerinde hüsrana uğrayan girişimciler,  yaptıkları hataları ve bu hatalardan öğrendiklerini katılımcılarla paylaşacak. İş Batırma Akşamı 12 Mayıs Cuma 18.00 – 21.00 saatleri arasında Arı-4 Binasında İTÜ Magnet'te gerçekleşecek. 

Failure Week’de bu etkinliklerin dışında, ilham verici hayat hikayeleri ve başarıya giden yolda yaşanan başarılı başarısızlık öykülerinin yer alacağı “Fail Forward” Sergisi hafta boyu İTÜ GİNOVA’da gezilebilecek. Ayrıca hafta boyunca Twitter’da #KORKMAÇUVALLA hashtag’i ile kendi başarısızlık öykülerini paylaşanlar arasından seçilecek en güzel öykünün sahibi sürpriz bir ödülün sahibi olacak.

*Etkinlikler kontenjanlıdır. Kayıt için tıklayınız.