duyuru

Yeni Nesil Teknolojiler Hayatlarımızı Nasıl Dönüştürecek?

  • Tarihler: 09 – 09 Nis, 2019

Machine Learning/Yapay Zekâ, Big Data/IoT/5G, AR/VR, Blockchain gibi yeni nesil teknolojiler bireysel, kurumsal ve kamusal hayatlarımızı nasıl dönüştürecek? Farkında olduğumuz ve olmadığımız boyutları üzerine birlikte düşünüp sohbet etmeye var mısınız?

Cevabınız “evet”se sizi Doğuş Teknoloji'de IT Governance & CSI Grup Müdürü Aykut Türker’in konuk olacağı Salı söyleşimize bekliyoruz.

9 Nisan Salı günü 12.30 – 13.30 saatleri arasındaki söyleşi, İTÜ GİNOVA'da düzenlenecek.

Aykut Türker kimdir?

İTÜ Makina Mühendisliği lisans (1998) ve İTÜ FBE Savunma Teknolojisi-Bilişim yüksek lisans (2001) mezunu olan Aykut Türker, öğrenciliğinden başlayarak 20 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründe çalışıyor. Ağırlıklı olarak CRM, E-Ticaret, ERP ve İş Zekâsı geliştirme projelerinde yer alan Türker, çok çeşitli sektörler için Kurumsal Yazılım Geliştirme, Servis Tasarımı ve Dijital Dönüşüm projeleri yürüttü. Türker, hâlen Doğuş Teknoloji'de IT Governance & CSI (Continual Service Improvement) Grup Müdürü olarak görev yapıyor.

Aynı zamanda Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA programına ve Koç Üniversitesi'nin KARMA Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik (AR/VR) Programı'na devam eden Türker, hızla gelişen yeni nesil teknolojilerin (Machine Learning/AI, Big Data/IoT/5G, AR/VR) bireysel, kurumsal ve kamusal hayatı nasıl dönüştüreceği üzerine düşünüyor ve çalışıyor.

Sivil toplum kuruluşlarında da rol alan Türker, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde gönüllü mentorluk deneyimine sahip.