öğren-01

İTÜ Girişimcilik Ekosistemi
İTÜ kampüslerinde iş fikri aşamasından, kendi sektörlerinde başarıyla rekabet etme aşamasına kadar her adımda girişimcilik ile ilgili çok farklı ortam ve destekler bir arada bulunmaktadır.

İTÜ GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ


Öğrenciler, girişimcilik potansiyelleriyle İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ GİNOVA’nın etkinlikleriyle tanışırlar. Buralarda olgunlaşmaya başlayan fikirler ve girişimci adaylarının birlikte oluşturduğu ekipler daha sonra İTÜ GİNOVA’da erken girişimcilere yönelik koçluk ve mentorluk hizmetleriyle desteklenir.

İTÜ GİNOVA’da kendilerine gelişecek ortam yakalayan iş fikirleri ve girişimci ekipler, İTÜ GİNOVA’nın hazırladığı Girişimcilik dersleri ve sertifika programları ile onlara daha fazla kaynak sağlayacak olan çeşitli girişimcilik yarışmalarına ve önkuluçka merkezlerine hazırlanırlar.

Öğrenimleri süresince İTÜ GİNOVA tarafından desteklenen İTÜ’lü girişimci adaylarımız diledikleri takdirde yollarına İTÜ Çekirdek ile devam eder, bu kapsamda İTÜ Teknokent bünyesindeki çok çeşitli destekleme programlarından ve ödüllerden yararlanır.

Sürecin sonunda başlangıçtaki iş fikri taslağı, rekabetçi bir pazar oyuncusu olmaya hazır hale gelmiştir.                                                                                                                                                                    
İTÜ Maçka Kampüsü                  İTÜ Maslak Kampüsü   
İTÜ Maslak                İTÜ Maslak