haber-01
14
Haz 2022
STEM Valorise Projesi İstanbul Toplantısı 6-7 Haziran’da Düzenlendi

İTÜ adına, İTÜ GİNOVA’nın koordinatörlüğünde yürütülen AB Erasmus + Projesi STEM_Valorisation Training Programme’ın (STEM Valorise) İstanbul toplantısı, 6-7 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlendi.
20220607_100347

İTÜ GİNOVA’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, proje ortaklarından University Industry Innovation Network’ten (UIIN) Catherine Hayward, Munster Technological University’den (MTU) Niall O’ Leary ve Sarah Davis, Institut Mines-Télécom Business School’dan (IMTBS) ise Nina Brankovic ve Medisa Focic katıldı. İTÜ GİNOVA’dan ise Prof. Dr. Şebnem Burnaz, Dr. Zeynep Erden Bayazıt ve Dr. Alper Yurttaş toplantıda yer aldı.

Toplantının ilk gününde, Ekim 2022’de başlaması öngörülen eğitim programının içeriği tartışıldı. Proje ortakları, kendi sorumluluk alanlarındaki modül içeriklerini sundu ve modüller üzerinde tartışmalar yürütüldü. Modüllerin son halini almasının ardından, toplantının ikinci gününde eğitim programının takvimi ve modüllerin sıralaması netleştirildi.
IMG-20220606-WA0029

Proje koordinatörü Dr. Zeynep Erden Bayazıt, toplantı ile ilgili “2021 yılında başlayan projede, bugüne kadarki toplantılar pandemi tedbirleri nedeniyle çevrimiçi gerçekleşmişti. Bu toplantı sayesinde proje ortakları birbiriyle yüz yüze tanışma şansı yakaladı. Projenin en önemli çıktısı olan eğitim programının içeriğine hep birlikte son halini verdik. Oldukça heyecan verici bir içerik ortaya çıktı. Nihayet bir arada çalışabilmenin ortaya çıkardığı sinerjiden son derece memnunuz” ifadelerini kullandı.

STEM Valorise Projesi Hakkında

Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Yükseköğretim Alanı Stratejik Ortaklıklar kapsamında kabul edilen “STEM_Valorisation Training Programme” (STEM Valorise) adlı proje, kısaca STEM olarak ifade edilen Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarındaki erken aşama araştırmacıların çalışmalarına toplumsal değer katmayı amaçlamaktadır. Bu sayede akademik temelli girişimciliğin gelişimine katkı sunmak hedeflenmektedir