haber-01
01
Tem 2021
Spanning Boundaries Projesi Birinci Dönem Eğitim Programı Sona Erdi

İTÜ adına İTÜ GİNOVA’nın ortakları arasında yer aldığı AB Erasmus + Bilgi Ortaklığı (Knowledge Alliance) Programı tarafından fonlanan Boundary Spanners Development Programme başlıklı proje kapsamında düzenlenen online eğitim programının birinci dönemi sona erdi.

Mart ayında başlayıp, Haziran ayında tamamlanan ve tamamen ücretsiz olan program kapsamında, masterclass, workshop, seminer ve fireside chat etkinliklerinden oluşan  23 modüllük bir eğitim gerçekleştirildi.

Sanayi ile işbirliği yapmak isteyen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen akademisyenler, ÜSİ alanında arayüz kurumlarda çalışanlar ve üniversite ile işbirliğini geliştirmek isteyen iş dünyası temsilcilerine yönelik programa 11 ülkeden toplam 32 kişi kabul edildi.

Programı tamamlayan katılımcılar, üniversite-sanayi işbirliği alanında Avrupa’nın önde gelen eğitmenlerine ve eğitim içeriklerine erişim ve yeni işbirliği olanakları için gerekli araç ve yöntemleri keşfetmenin yanı sıra, bireysel üniversite-sanayi işbirliği projeleriyle, bu alandaki gelişimlerini hızlandırma olanağını yakaladı.

İki dönem olarak tasarlanan programın ikinci dönemi Eylül 2021 – Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. İkinci döneme ilişkin duyurular kısa süre sonra yapılacak.

Boundary Spanners Development Programı Hakkında

The Boundary Spanners Development Programı, üniversite sanayi işbirliği alanında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik katılımcıların bu alandaki becerilerini geliştirmesine imkân sağlayarak, üniversitelerle bölgesel, ulusal ve uluslararası paydaşları arasındaki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir projedir. Hollanda merkezli University Industry Innovation Network (UIIN) koordinatörlüğünde yürütülen projede, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden toplamda on ortak yer almaktadır.

Üç yıllık projenin İTÜ GİNOVA adına yürütücülüğü Prof. Dr. Şebnem BURNAZ tarafından yapılmakta, proje ekibi ise Öğr. Gör. Dr. Zeynep ERDEN BAYAZIT ve Dr. Alper YURTTAŞ’tan oluşmaktadır.