haber-01
11
Mar 2021
Spanning Boundaries Projesi Online Eğitim Programı Başladı

İTÜ GİNOVA’nın ortakları arasında yer aldığı Üniversite Sanayi İşbirliği alanında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik AB Erasmus + projesi kapsamında düzenlenen online eğitim programı bugün başladı.

Tamamen ücretsiz olan program kapsamında, tasarlanan uluslararası ve ulusal eğitim içeriklerini Avrupa genelinde kendi alanında uzman eğitmenler veriyor. Projenin eğitmenleri arasında İTÜ GİNOVA Akademik Direktörü Dr. Zeynep Erden Bayazıt da yer alıyor.

Sanayi ile işbirliği yapmak isteyen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen akademisyenler, ÜSİ alanında aracı kurumlarda çalışanlar ve üniversite ile işbirliğini geliştirmek isteyen iş dünyası temsilcilerine yönelik programa katılanların aşağıdaki kazanımlara sahip olmaları hedefleniyor;  

·   Üniversite-sanayi işbirliği alanında Avrupa’nın önde gelen eğitmenlerine ve eğitim içeriklerine erişim. 

·  Ulusal ve uluslararası düzeyde, diğer katılımcılarla işbirliği halinde öğrenme süreçlerine dâhil olma.

·   Yeni işbirliği olanakları için gerekli araç ve yöntemleri keşfetme.

·   Ortak projeler ve fon fırsatları için işbirliği ağlarını genişletme.

·   Bireysel üniversite-sanayi işbirliği projeleriyle, bu alandaki gelişimi hızlandırma.

İki cohort olarak tasarlanan programın ilk cohort’u Mart-Haziran 2021, ikinci cohort’u ise Eylül 2021 – Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Boundary Spanners Development Programme Hakkında

The Boundary Spanners Development Programme, yükseköğrenim personelinin sınırları genişletici yeteneklerini geliştirmesine imkân sağlayarak, üniversitelerle bölgesel, ulusal ve uluslararası iş paydaşları arasındaki bütünleşmeyi engelleyen bariyerleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir projedir. Hollanda merkezli University Industry Innovation Network (UIIN) koordinatörlüğünde yürütülen projede, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden toplamda on partner yer almaktadır.

Üç yıl sürecek projenin İTÜ GİNOVA adına yürütücülüğü Prof. Dr. Şebnem BURNAZ tarafından yapılacak olup, proje ekibi Öğr. Gör. Dr. Zeynep ERDEN BAYAZIT ve Dr. Alper YURTTAŞ’tan oluşmaktadır.