haber-01
21
Oca 2020
Boundary Spanners Development Programme'ın başlangıç toplantısı yapıldı

Merkezimizin proje ortağı olarak dâhil olduğu Boundary Spanners Development Programme başlıklı projenin başlangıç toplantısı yapıldı. Erasmus Plus Programı Bilgi Ortaklıkları Çağrısı kapsamında kabul edilen projenin ilk toplantısı 16-17 Ocak tarihlerinde düzenlendi. Amsterdam'da düzenlenen toplantıya merkezimiz adına, akademik direktörümüz Dr. Zeynep Erden Bayazıt katıldı.
BoundarySpannerhero_8
Tüm ortak kuruluşların, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili sunumlar gerçekleştirdiği toplantıda, projenin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için koordinasyonun sağlanmasına yönelik çalışmalarda bulunuldu. Projenin bir sonraki resmi toplantısı bir yıl sonra, İrlanda'da gerçekleşecek.
SpanningBoundary_kick-off
Boundary Spanners Development Programme Hakkında

Boundary Spanners Development Programme, yükseköğrenim personelinin sınır kapsamı (boundary spanning) rolüne ilişkin yetkinlik ve becerilerini geliştirmesine imkân sağlayarak üniversitelerle bölgesel, ulusal ve uluslararası iş paydaşları arasındaki bütünleşmeyi engelleyen bariyerleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Proje, Hollanda Merkezli University Industry Innovation Network (UIIN) koordinatörlüğünde yürütülüyor.

Proje, 2019 yılı Erasmus+ Bilgi Ortaklığı (Knowledge Alliance)  İnovasyon ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği çağrısı kapsamında 195 başvuru arasından, zorlu ve kapsamlı değerlendirme süreçlerinden geçerek desteklenen 33 proje arasında yer alarak 773.838 Avro hibe almaya hak kazandı.

Toplamda 36 ay sürecek olan projenin İTÜ GİNOVA tarafındaki araştırma ekibi Prof. Dr. Şebnem BURNAZ, Dr. Zeynep ERDEN BAYAZIT ve Dr. Alper YURTTAŞ’tan oluşuyor.

Bölgesel, ekonomik ve sosyal kalkınmada yükseköğrenim kurumlarının katkısını artırmak hedefine bağlı olarak üniversiteleri güçlendirmeyi amaçlayan projede, Avrupa Komisyonu desteğiyle yapılan yıllar süren araştırmalar sonucunda oluşturulan “Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Ekosistemi” modelinden ilham alınıyor.

Proje kampsamında, İTÜ GİNOVA dışında aşağıdaki kuruluşlar ortak olarak yer alıyor;