haber-01
25
Eyl 2019
İTÜ GİNOVA'nın Dahil Olduğu "Boundary Spanners Development Programme” Başlıklı AB Projesi Kabul Edildi

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin (İTÜ GİNOVA)’nın Proje Ortağı Olarak Dâhil Olduğu The Boundary Spanners Development Programme Başlıklı Proje Erasmus Programı + Bilgi Ortaklıkları Tarafından Kabul Edildi.

The Boundary Spanners Development Programme
; yükseköğrenim personelinin sınır kapsamı (boundary spanning) rolüne ilişkin yetkinlik ve becerilerini geliştirmesine imkân sağlayarak üniversitelerle bölgesel, ulusal ve uluslararası iş paydaşları arasındaki bütünleşmeyi engelleyen bariyerleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Proje, Hollanda Merkezli University Industry Innovation Network (UIIN) koordinatörlüğünde yürütülüyor.

Proje, 2019 yılı Erasmus+ Bilgi Ortaklığı (Knowledge Alliance)  İnovasyon ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği çağrısı kapsamında 195 başvuru arasından, zorlu ve kapsamlı değerlendirme süreçlerinden geçerek desteklenen 33 proje arasında yer alarak 773.838 Avro hibe almaya hak kazandı.

Toplamda 36 ay sürecek olan projenin İTÜ GİNOVA tarafındaki araştırma ekibi Prof. Dr. Şebnem BURNAZ, Dr. Zeynep ERDEN BAYAZIT ve Dr. Alper YURTTAŞ’tan oluşuyor.

Bölgesel, ekonomik ve sosyal kalkınmada yükseköğrenim kurumlarının katkısını artırmak hedefine bağlı olarak üniversiteleri güçlendirmeyi amaçlayan projede, Avrupa Komisyonu desteğiyle yapılan yıllar süren araştırmalar sonucunda oluşturulan “Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Ekosistemi” modelinden ilham alınıyor.

Proje kampsamında, İTÜ GİNOVA dışında aşağıdaki kuruluşlar ortak olarak yer alıyor;