haber-01
07
May 2019
Failure Week 2019 sona erdi

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) ve İTÜ Girişimcilik Kulübü ortaklığıyla gerçekleşen Failure Week 2019 tamamlandı.

_MG_2978


15-19 Nisan tarihlerinde sadece İTÜ kampüslerinde değil, İstanbul’un birçok noktasında gerçekleşen etkinliklerle, katılımcılar panellerden atölyelere, söyleşilerden oyunlara birçok etkinlikte bir araya geldi.

“Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” sloganıyla bu sene üçüncü kez düzenlenen Failure Week’te önemli isimler, eğlenceli oyunlar, atölyeler, yarışmalar, çekilişler ve iş batırma hikâyeleri katılımcılarla buluştu.

_MG_2883


İş Batıranların Gecesi

Failure Week’in ilk iki gününde düzenlenen zirvede, ünlü şef Hazer Amani’den oyuncu İbrahim Büyükak’a, İTÜ Arı Teknokent CEO’su Deniz Tunçalp’ten girişimci Fatih İşbecer’e birçok isim, kendi hikayelerinden yola çıkarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkarılabileceğinden ve başarısızlık korkusunun yersizliğinden bahsetti. 16 Nisan Salı günü gerçekleşen İş Batırdım Gecesi’nde ise konuşmacılar iş hayatında yaşadıkları başarısızlık deneyimlerini paylaştı.

Atölye çalışmaları 
Failure Week 3 atölye çalışmasıyla devam etti. “Storytelling” (hikaye anlatımı), “Beynimiz Bize Nasıl Hata Yaptırır?” ve “Kitlesel Fonlama Eğitimi” adlı atölyeler, İTÜ GİNOVA’da gerçekleşti. Karar Alma Süreçleri Atölyesi’yle doğru karar alma yöntemleri üzerine çalışıldı. 

WhatsApp Image 2019-04-25 at 10.32.39


Failure Week, 19 Nisan Cuma günü düzenlenen Mobil Oyun Programlama Eğitimi ve “Aşk, Para, Girişim” adlı oyunla son buldu.