haber-01
07
Mar 2019
Mercedes-Benz Türk StartUP 2019 yarışması başladı!

mbt_basin_SKH_v02-01

• Mercedes-Benz Türk'ün Açık İnovasyon Derneği, BinYaprak, Impact Hub Istanbul, StartersHub, TurkishWIN, Türkiye Girişimcilik Vakfı ve YADA Vakfı işbirliği ile düzenlediği StartUP Yarışması başvuru çağrısını yayınladı.

• Yarışma detayları ile ilgili bilgilerin yer aldığı www.mbtstartup.com web adresi üzerinden başvurular kabul edilmeye başlandı.

• Mercedes-Benz Türk StartUP 2019 yarışmasında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden bir veya birkaçına katkıda bulunan, topluma ve çevreye fayda sağlayan, teknolojiyle bağı olan, iş planı ve prototipi hazır startup’lar ödüllendirecek

• 26 Nisan tarihine kadar başvurulara açık olacak Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında ilk 10’a giren projeler ödüllendirilecek. Yarışmanın üç ayrı kategoride değerlendirilen büyük ödüllerinden her birine 50.000 TL, ilk 10’a kalan tüm projelere ise “StartUP Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes ile Almanya Seyahati hediye edilecek.

• Mercedes-Benz Türk StartUP’ın bu yılki 3 büyük ödülünden biri, yaptığı işle kadınların güçlenmesine destek olan bir startup’a gidecek. İş kolu veya alanı ne olursa olsun, kriterleri sağlayan ve yaptığı işin sonuçları kadınların güçlenmesini destekleyen bir startup, jüri özel ödülünü alacak.

Bize Startup’ını söyle, sana desteğini verelim!

Mercedes-Benz Türk StartUP’ın bu yıl üçüncüsünü gerçekleşiyor. Mercedes-Benz Türk StartUP bu yıl da hayatı kolaylaştıran; sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden bir veya birkaçına katkıda bulunan, topluma ve çevreye fayda sağlayan, teknolojiyle bağı olan startup’ları desteklemeye devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP, bu yıl Teknoloji ve Sosyal Fayda ödüllerine ek olarak Jüri Özel Ödülü veriyor. Bu sene Jüri Özel Ödülü iş kolu veya alanı ne olursa olsun, yarışma kriterlerini sağlayan ve yaptığı iş ile kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini destekleyen bir startup alıyor. 

3 farklı kategoride en iyi 3 startup’a 50.000 TL’lik büyük ödül verilecek

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasının doğaya ve topluma faydalı, yenilikçi, teknoloji ile bağı olan fikirlerin yeşerip büyümesiyle mümkün olduğuna inanan Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin geleceğine duyduğu güvenle, ülkenin dört bir yanındaki yaratıcı zihinleri ödüllendirmeye devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında bu yıl ilk 10’a kalan Startup’lara “Startup Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “jüri özel ödülü: kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesi” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek, 3 startup’a ise 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

Temmuz 2019’da ödül töreni

Mercedes-Benz Türk Startup 2019 yarışması için başvurular 26 Nisan 2019 gece yarısına kadar www.mbtstartup.com adresine online olarak kabul edilecek. Mayıs 2019 tarihinde ön elemeler gerçekleşecek, bu aşamada kabul edilen startup ekipleri tüm masrafları Mercedes-Benz Türk tarafından karşılanan bir günlük eğitim kampında bir araya gelecekler. Mentorlar eşliğinde pazarlama, network ve iş planı oluşturma eğitimleri verilen bu programın ardından nihai iş planı sunumları hazırlanacak ve çalışmalar final jürisinin önüne gelerek değerlendirilecek. İlk 10’a kalan yarışmacılar Haziran ayında Startup Boost programına katılacaklar. Temmuz 2019’da ise Mercedes-Benz Türk Startup’ın kazananları düzenlenecek özel ödül töreniyle ödüllerini alacak. 

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışma sonuçları konusunda uzman jüri üyeleri tarafından belirlenecek

Mercedes-Benz Türk StartUP’ın bu yılki jüri üyeleri yine kendi alanlarında birbirinden değerli isimlerden oluşuyor.

Sivil toplum kuruluşlarını temsilen;

• Yaşama Dair Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Ali Çalışkan,

• Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül,

• Açık Inovasyon Derneği Kurucusu Zehra Doruk’tan

Startup Hub’larını temsilen;

• Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu,

• StartersHub Genel Müdürü Çiğdem Toraman,

Medya grubunu temsilen;

• Hürriyet Gazetesi Teknoloji Editörü Ahmet Can,

• Otomobility.com Teknoloji Editörü Hakan Özenen 

Jüri Özel Ödülü: Kızların ve kadınların güçlendirilmesine uygun sivil toplum kuruluşunu temsilen;

• TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak

Mercedes-Benz Türk’ten ise;

• Mercedes-Benz Türk CEO’su Süer Sülün

•Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu

• Mercedes-Benz Türk Otobüs AR&GE Direktörü Emre Kuzucu

• Mercedes-Benz Türk IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz