haber-01
02
Ağu 2018
Çetin Ceviz 2018 Birincisi PhoneMarket, Berlin Girişimcilik Ekosistemini Keşfetti

İTÜ GİNOVA tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ÇetinCeviz Girişim Kampı, girişimci projeleri geliştirmeye ve ödüllendirmeye devam ediyor. Kampın bu yılki birincisi MobileMarket ekibi, birincilik ödülü olarak kazandığı Berlin gezisiyle, Berlin girişimcilik ekosistemini keşfetti

berlin-gezi

Öncelikle şehir turuyla başlayan gezide, ekip üyeleri üç gün boyunca farklı ortak çalışma alanlarını ziyaret edip, topluluk kültürünün nasıl yaşandığına şahit oldu. Amerika merkezli dünyanın en prestijli hızlandırma programı Techstars’ın Berlin ayağına konuk olan MobileMarket üyeleri, programın içeriğini ve bu senenin startup’larını daha yakından tanıma fırsatı buldu.

startup ziyaret

Almanya’nın en iyi İşletme Okulu ESMT tarafından her yıl düzenlenen Digital Future Summit’te ise günümüzün ve geleceğin dijital trendlerini ve geleceğe nasıl hazır olunması gerektiğine dair değerli bilgiler edinen ekip, Berlin Startup Incubator tarafından düzenlenen UX deneme gününde ise farklı startup’ların ürünlerini, konseptlerini ve web sitelerini deneme fırsatı bularak hem onlara katkıda bulundu hem de Berlinli startup’ların neler yaptığına şahit oldu.

Gezinin en değerli deneyimlerinden biri de MobileMarket’in Berlin’in en köklü ortak çalışma alanlarından biri olan Betahaus’da sunumlarını topluluk karşısında deneyimleme fırsatı yakalamasıydı. Ekip üyeleri, aldıkları faydalı geri bildirimlerin yanı sıra, Berlin’deki girişimcilik topluluğunun birbirlerini nasıl beslediğine şahit oldu.

phonemarket

MobileMarket üyelerinden Enis Erdem Yurdatapan “Berlin gezisi bizim için mükemmel bir keşif niteliğindeydi. Birçok ortak çalışma alanı gezip, networking etkinliklerine katıldık. Global anlamda, projemiz için çok faydalı geri bildirimler aldık. Kariyerimizde çok önemli bir etkisi olacağına inandığımız bu etkinlik için İTÜ GİNOVA’ya çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Çetin Ceviz Girişim Kampı, önümüzdeki yıllarda da girişimci adaylarını desteklemeye devam edecek.

Çetin Ceviz Girişim Kampı Hakkında

Üniversite öğrencisi ya da yeni mezun 2-3 kişiden oluşan “çetin ceviz” takımlar kurmayı ve bu takımların saptadıkları / buldukları “çetin ceviz” sorunlarla ilgili geliştirdikleri çözümleri ortaya koymayı amaçlayan Çetin Ceviz Girişim Kampı, dört yıl içinde Lisa, Porter ve Others gibi başarılı girişimlerin çıkış noktası oldu.

MobileMarket Hakkında

Telefonunu satmak veya ikinci el telefon almak isteyen kişilerin hızlı, güvenli ve hesaplı bir şekilde işlemlerini yapmalarına imkân tanıyan projeleriyle MobileMarket, bu seneki Çetin Ceviz Girişim Kampı’nı birincilikle tamamladı.