haber-01
26
Eki 2017
Salı Söyleşisi: Serkan Ünsal – Türkiye’de Teknoloji Ekosistemi

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri, Startups.watch Kurucu Ortağı Serkan Ünsal’ın konuşmacı olarak yer alacağı Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemi başlıklı söyleşi ile devam ediyor. 21 Kasım Salı günü 12.30 – 13.30 saatleri arasında İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.

Serkan Ünsal Kimdir

Lisans eğitimini 1995 - 2000 yılları arasında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. 2000 yılında Ericsson Türkiye’nin kuluçka merkezi Crea-World’de yeni girişimlere proje yönetimi ve yazılım desteğinde bulundu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaparken Turkcell’e transfer oldu ve ürün yönetiminden, proje yönetimine kadar çeşitli görevlerde bulundu.

Shubuo markası altında da çeşitli servisler yönettikten sonra son 3.5 yılını iş geliştirme bölümünde Turkcell’in yeni iş alanları ile ilgili çalışmalar yaptı. Serkan Ünsal 2010 yılında dakick.com'u kurdu. Aksoy Internet Ventures'dan yatırım aldıktan 3 yıl sonra şirketini satan Serkan Ünsal'ın "Dijital Girişimcilik Rehberi", "Silikon Vadisi ve Girişimcilik", "Dijital Girişimcilik 101" ve “Dijital Girişimci için Ürün Yönetimi”  adında dört kitabı var. Çeşitli üniversitelerde “Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi” dersleri de veren Serkan Ünsal halen 2015 yılında kurduğu yatırımcılara yönelik "startups.watch”u yönetmektedir.