haber-01
26
Eki 2017
Salı Söyleşisi: “Doğan Taşkent – Teknoloji Girişimciliğinin ABC’si”

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri’ne Arkan & Ergin Kurumsal Finansman ve Teknoloji Transferi Hızlandırıcısı Türkiye İş Geliştirme Lideri Doğan Taşkent konuk oluyor. “Teknoloji Girişimciliğinin ABC’si” başlıklı söyleşi, 7 Kasım Salı günü 12:30 – 13.30 saatleri arasında İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.

Doğan Taşkent Kimdir?

1993 yılında Eidgenösische Technische Hochschule Zürich (ETH) Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmasının ardından, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve ardından burs kazanmasıyla Polytechnic Institue of NYU üniversitelerinde doktora programına girdi, elektrofizik dalında özellikle lazerler üzerine araştırma yapmaya başladı. Elektrofizik ve teknoloji MBA konularında yüksek lisans derecesi alarak mezun oldu.

MIT Enterprise Forum Türkiye kurucu başkanı Taşkent aynı zamanda Endeavor Türkiye danışma kurulunda yer alıyor. 2012 senesinden beri İsviçre Ticaret Odası Başkanı olan Taşkent, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İsviçre Konseyi Başkan Vekilliğini de yapıyor. Türkçe dışında İngilizce ve Almanca sunumlar yapıyor. Doğan Taşkent, girişimcilik, inovasyon, rekabet ve startup ekosistemi gibi konularda aranan konuşmacılardan. Kariyerine adım attığı Lucent Technologies Bell Laboratories’de (New Jersey) fiberoptik ağ sistemleri gurubunda ar-ge mühendisi, uzman danışman ve uzman eğitimci olarak 1998-2005 yıllarında görev aldı. Bu süre zarfında Verizon, BT, Telia, Deutsche Telekom, Global Crossing, Qwest ve UPC şirketlerinin değişiklik kıtalardaki elektro-optik ağ altyapılarının kurulumlarını üstlendi.

New York’taki Lucent Worldwide Services grubunda “Knowledge Management”, “Competency Management” ve “Telekom Teknolojileri” alanlarında danışmanlık yaptı. 2006 senesinden bu yana Arkan & Ergin Kurumsal Finansman bünyesinde Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve girişimcilik eko sistemi içinde şirket yapılandırma danışmanı olarak çalışan Taşkent son yıllarda birçok iş planı yarışması ve startup şirketinin hayata geçmesinde rol oynadı.