haber-01

Haberler ve Duyurular

18
Nis 2017
Failure Week’te Başarısızlığın Tadını Çıkarın!

8-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlediğimiz Failure Week (Başarısızlık Haftası) kapsamında atölyelerden oyunlara, film gösteriminden “iş batırdım gecesi”ne birçok etkinlik İTÜ’lülerle buluşacak. Failure Week’e katılanlar, başarısızlıktan korkmak yerine, onu başarıya götüren bir adım olarak görmeyi sağlayacak bir düşünce yapısıyla tanışacak. İşte, Failure Week’teki etkinliklerin detayları…

Failure Week Takvim Güncel (3)
>>BAŞVURU<<

Oyun Günü

Failure Week’in ilk etkinliği olan oyun günü, katılımcıların birbiriyle tanışıp kısıtlı bir sürede belirlenen hedefleri ortak çalışmayla yerine getirmeye çalışacakları etkinliklerden oluşuyor.  Düzenlenecek oyunlarla katılımcılar hem ortak çalışmayı hem de süreç içinde yapılan hatalardan sonuç çıkartıp başarıya ulaşma sürecini deneyimleyecek. Oyun günü 8 Mayıs Pazartesi 18.00 – 20.00 ve tekrarı 10 Mayıs Çarşamba 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

 

Atölye: Hata 101
Failure Week’in bir diğer etkinliği Hata 101 atölye çalışması. Çalışma, kontrollü hata yapma eğitim modeli temelinde İTÜ’lülere interaktif ve eğlenceli bir etkinlik deneyimi yaşatacak. Hata 101, 9 Mayıs Salı günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.  


Film Gösterimi: Whiplash

İTÜ GİNOVA’nın geleneksel hale gelen etkinliği Girişim Sineması’nda Failure Week özel gösteriminde Whiplash’i birlikte izleyeceğiz. Film gösterimi, 11 Mayıs Perşembe günü 17.45’te başlayacak. Mısırlar ve içecekler tabii ki bizden! 


İş Batırdım Geceleri

En öğretici tecrübe paylaşımları başarısız deneyimlerden edinilir. Failure Week’in en ilginç etkinliklerinden biri olan İş Batırdım Gecesi’nde, iş fikirlerinde hüsrana uğrayan girişimciler,  yaptıkları hataları ve bu hatalardan öğrendiklerini katılımcılarla paylaşacak. İş Batırma Akşamı 12 Mayıs Cuma 18.00 – 21.00 saatleri arasında Arı-4 Binasında İTÜ Magnet'te gerçekleşecek. 

Failure Week’de bu etkinliklerin dışında, ilham verici hayat hikayeleri ve başarıya giden yolda yaşanan başarılı başarısızlık öykülerinin yer alacağı “Fail Forward” Sergisi hafta boyu İTÜ GİNOVA’da gezilebilecek. Ayrıca hafta boyunca Twitter’da #KORKMAÇUVALLA hashtag’i ile kendi başarısızlık öykülerini paylaşanlar arasından seçilecek en güzel öykünün sahibi sürpriz bir ödülün sahibi olacak.

*Etkinlikler kontenjanlıdır. Kayıt için tıklayınız.17
Nis 2017
Chobani ile 24 girişimci adayı ve 6 startup New York'a gidiyor!

Chobani CEO'su Hamdi Ulukaya ve NYU tarafından sadece Türkiye'deki girişimcilere yönelik olarak yeni bir destek programı hayata geçiyor. Programda 24 girişimci adayı ve 6 startup kuluçka eğitimine kabul edilecek.

Ekran Alıntısı

Program kapsamında katılımcılar bir hafta İstanbul'da, 3 hafta da New York'ta ağırlanıp eğitim ve mentorluk hizmeti alacak. Katılımcıların konaklama, ulaşım, yemek gibi tüm masrafları da yine Chobani tarafından karşılanacak.  Türkiye’nin her yerinden girişimci adayı yetiştirmek ve her sektörden var olan startuplara dünyanın kapılarını açmak olan programa son başvuru tarihi 30 Nisan 2017.

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.11
Nis 2017
90 Saniyede Hikâyeni Anlat!

Fikrini kısa sürede etkili ve güçlü bir şekilde anlatmak isteyen girişimci ve girişimci adaylarına yönelik atölye çalışması 26 Nisan Çarşamba 18.00'de İTÜ GİNOVA'da düzenlenecek. Kontenjanımızın kısıtlıdır. Kayıt için lütfen tıklayınız.

Program:

Tekno-Girişimlerde Yeni Nesil Pazarlama Stratejileri

Yrd. Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel, İstanbul Ticaret Üniversitesi

Girişimci Hikâyesini Nasıl Anlatmalı?

Sinan Sülün, Storyteller, Dinamo Consulting

Dr. Adnan Veysel Ertemel kimdir?

Adnan Veysel Ertemel, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

Yüksek Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi'nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi (ETM) konusunda aldı. yılında Doktora derecesini Marmara Üniversitesinde Pazarlama konusunda aldı.

2011 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi ve ardından İstanbul Ticaret Üniversitesinde Dijital Pazarlama ve Teknoloji Girişimciliği dersleri vermektedir.

Ayrıca CDOWorld (ChiefDigitalOfficer) oluşumunun bir parçası olan CDOTurkey ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu yönetiminde görev almaktadır. Dijital Çağda İllüzyonel Pazarlama kitabının yazarıdır.

 

Sinan Sülün kimdir?

1980’de İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Anabilim Dalı’nda eğitim gördü.

Zipİstanbul ve Hayvan Kültür Sanat Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Birikim, Atlas Tarih, İstanbulArt News, Psikeart, Notos, Egoistokur ve Ot gibi birçok dergi, gazete, internet sitesinde yazıları, hikâyeleri yayımlandı.

İlk kitabı Karahindiba 2011 yılında yayınlandı. Kitapta yer alan aynı isimli öykü 2014 yılında Mask-Kara Tiyatrosu tarafından oyunlaştırılarak, sahneye taşındı. 2015 yılında Show TV’de yayınlanan Acil Servis isimli dizinin senaryosunu yazdı. Aynı yıl Aralık ayında İletişim Yayınları tarafından Kırlangıç Dönümü adlı romanı yayınlandı.

Halen şirketlere “Hikâye Anlatıcılığı” eğitimleri vermeye ve Hikâye Anlatıcısı olarak danışmanlık yapmaya devam eden Sinan Sülün, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programlarında “Sunum ve Hitabet” dersi vermektedir.

www.sinansulun.com04
Nis 2017
Mercedes-Benz Türk’ten, 50. yılında 50 startup’a destek

Mercedes-Benz Türk, yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirlerle topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümler üreten startup’ları ödüllendirecek.
17690415_420607691619107_1540572085_n

Impact Hub Istanbul, StartersHub ve Yaşama Dair Vakıf işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışma sonunda 50 startup’a toplam 500 bin TL destek sağlanacak. Eğer sizin de teknolojiyle bağ kuran ve pozitif sosyal etki yaratan bir ürününüz varsa bu 50 startup arasında yer alma şansını kaçırmayın, programa hemen başvurun: www.startup50mbt.com

“50. Yılda 50 Startup” yarışmasına teknolojiyle bağı olan, pazar değeri olan, fikir aşamasını geçmiş, iş planı çalışması yapmış ve prototip aşamasına gelmiş veya prototip üretmiş startup’lar başvuru yapılabilecek. Son başvuru tarihi 12 Mayıs 2017.

Facebook www.facebook.com/startup50mbt
Twitter www.twitter.com/startup50mbt
Instagram www.instagram.com/startup50mbt/
Linkedin www.linkedin.com/company/startup50mbt