haber-01

Haberler ve Duyurular

19
Oca 2017
Hayatı Kolaylaştıran Girişimciler, Öğrencilerimize “We Are Young”da Seslendi

İTÜ GİNOVA ve CEOtudent ortaklığıyla üniversitemizde düzenlenen "We Are Young” isimli etkinlikte 30 yaşını doldurmamış başarılı genç girişimciler bir araya geldi. Ayazağa Yerleşkemizde 9 - 10 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte konuşan genç girişimciler katılımcılara başarı öykülerini anlattı.
we_are_young (1)
Henüz 17 yaşındaki lise öğrencisi Kadir Can Kırkoyun’un Türkiye’den Silikon Vadisi’ne uzanan öyküsü ve yine 17 yaşındayken 2016 Rio Olimpiyatları’nda artistik jimnastik dalında yarışarak ülkemizi temsil eden, İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz ve milli sporcu Tutya Yılmaz’ın “ülkemizin jimnastik tarihinde olimpiyatlara katılan en genç sporcu” olmasının arkasındaki ipuçlarını paylaşması katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.
we_are_young (3)
“We Are Young” etkinliğinin diğer katılımcıları ise; son dönemin en çok kullanılan mobil uygulamalarından Getir’in kurucu ortağı Mert Salur, ulaşım konusunda hayatı kolaylaştıran mobil platfotrm Bitaksi’nin kurucu ortağı Turancan Salur, Teleporter Kurucu Ortağı Dilara Keçeci, CEOtudent Yönetici Ortağı Emre Can Durmaz, Lala Kurucu Ortağı Eray Erdoğan, Anlatsın.com Kurucu Ortağı Eril Gün Ezerel, Jetract Kurucu Ortağı Hüseyin Nalbantoğlu, BeeSportive Kurucusu Kerem Engin, Vivosens CEO’su ve Kurucu Ortağı Miray Tayfun, Garaj Kurucu Ortağı Murat Karademir, Insprea Kurucu Ortağı Tarık Demir, Mutlubiev CEO’su ve Kurucu Ortağı Tayga Baltacıoğlu ile son olarak Evreka CEO’su ve Kurucu Ortağı Umutcan Duman oldu. Farklı sektörlerden gelen ve hayata geçirdikleri girişimlerle önemli başarılar kazanan profesyoneller ufuk açıcı konuşmalarıyla öğrencilerimize ilham verdi ve başarı öykülerini anlatarak gençlerimizi gelecekteki kariyerleri adına motive etti.
we_are_young (7)06
Oca 2017
ÇetinCeviz Sorunlara ÇetinCeviz Takımlar Aranıyor

İTÜ GİNOVA tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen ÇetinCeviz Girişim Kampı, girişimci ve yenilikçi fikirlerini ticari bir ürüne dönüştürerek kendi başarı hikâyelerini yazmak isteyen öğrencileri bekliyor.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

catinceviz_slayt


ÇetinCeviz Nedir?

İTÜ GİNOVA’da temel hedefimiz zor sorunlara teknolojik girişimlerle çözüm sağlayacak öğrencilerimize gelişme ortamı sağlamak.

Zor sorunları çözebilmek için, farklı uzmanlık alanlarından gelen, teknik kapasitesi yüksek takımlara destek ve kaynak sağlamaya inanıyoruz.

“ÇetinCeviz”, en az bir üyesinin İTÜ öğrencisi (lisans, yüksek lisans veya doktora) olduğu, 2-3 kişiden oluşan “çetin ceviz” takımlar kurmayı ve bu takımların saptadıkları / buldukları “çetin ceviz” sorunlarla ilgili geliştirdikleri çözümleri ortaya koymayı amaçlar.

“ÇetinCeviz” bu amaca yönelik aşağıdaki somut adımları uygular.

1. Ön Eleme:

Son Başvuru Tarihi 3 Şubat 2017, Cuma

Takımlar, başvuru formları üzerinden aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir;

-    Sorun-çözüm uyumu
-    Yenilikçi yaklaşım
-    Çözümlerin gerçekleştirilebilme potansiyeli

2. Mülakat:

6 Şubat 2017, Pazartesi @İTÜ GİNOVA 09:00 – 17:00

Ön elemeyi geçen gruplar mülakata alınacak ve 10 takım, Girişim Kampı’na kabul edilecektir.

3. ÇetinCeviz Girişim Kampı

1. Hafta – 11 Şubat 2017, Cumartesi 09.00 – 17.00

2. Hafta – 18 Şubat 2017, Cumartesi 09.00 – 17.00

3. Hafta – 25 Şubat 2017, Cumartesi 09.00 – 17.00


Kampın amacı, katılımcıların girişimcilik dünyasına güçlü bir şekilde adım atmalarını sağlamaktır.

Seçilen 10 takım, eğitmenlerimizle birlikte Şubat ayında kampa gireceklerdir. Kamp süresince takımlar projelerini ürünleştirmek için yoğun şekilde çalışacaklardır.  

4. Demo ve Yatırım Günü

27 Şubat Pazartesi 18:00 – 21:00 @İTÜ GİNOVA

5. Ödüller

oduller