haber-01

Haberler ve Duyurular

02
Kas 2016
Sosyal İnovasyon Zirvesi YGA - İTÜ GİNOVA İşbirliğiyle Düzenlendi

İTÜ GİNOVA ve YGA işbirliğiyle düzenlenen İnovasyon Zirvesi, 26 Ekim Çarşamba günü İTÜ AYazağa Kampüsü KSB Büyük Salon'da gerçekleşti.

IMG_0317

İTÜ'nün ev sahipliğinde düzenlelnen  zirvede açılış konuşmasını İTÜ GİNOVA Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Nihan Yıldırım yaptı. Yıldırım, konuşmasında girişimcilik ekosistemlerinde sosyal inovasyonun önemine değindi.
IMG_0321
Doç. Dr. Yıldırım'ın ardından YGA gönüllüsü Cihan Özalevli ve Kürşat Ceylan, YGA'nın ülke genelindeki projeleri hakkında bilgi verdi.
IMG_0343
Zirvede son konuşma YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman tarafından yapıldı. Yaman, konuşmasında "İnovasyon nasıl yapılır?", "Sosyal inovasyonun kültürel değişime etkisi nedir?" gibi sorulara yanıt aradı.01
Kas 2016
Girişim Sineması'nda Haftanın Filmi: Kral için hologram

İTÜ GİNOVA’nın Girişimcilik Kulübü’yle birlikte düzenlediği Girişim Sineması ile girişimcilik konusunda ilham verici filmler, İTÜ’lülerle buluşmaya devam ediyor. 3 Kasım Perşembe günü 17.45’te,Kral için hologram filmini birlikte izleyeceğiz.

A Hologram for The King Yatay

Dave Eggers’in ödüllü romanından uyarlanan filmde, 2010 ekonomik krizinden sonra depresif, yeni boşanmış ve işini kaybetmiş Amerikalı Alan Clay (Tom Hanks) hayatının anlaşması olacağını düşündüğü bir iş için Suudi Arabistan’a yollanır. Amacı Suudi kralına hologram telekonferans sistemi satabilmektir. Yerel geleneklere ve şaşırtıcı bürokrasi işleyişine alışma sürecine odaklanan film, Tom Hanks’in güçlü performansıyla da dikkat çekiyor.

Kral için hologram’ı girişimci gözüyle İTÜ GİNOVA’da izlemek istiyorsan kayıt için tıkla.01
Kas 2016
İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri: Bager Akbay – “Sanat, Eğitim ve Teknoloji”

Haftanın ikinci günü, İTÜ Ginova’da söyleşi günü! “Salı Söyleşileri” serimize bu hafta Bager Akbay konuk oluyor. Sanat, Eğitim ve Teknoloji başlıklı etkinlik, 15 Kasım Salı günü 18.30-19.30 saatleri arasında İTÜ GİNOVA’da düzenlenecek. Girişimciliği işin uzmanlarından öğrenmek ve yenilikçi fikirlerinizi profesyonellerin deneyimleriyle birleştirmek için sizi İTÜ GİNOVA’ya davet ediyoruz. Söyleşiye katılmak için lütfen tıklayınız.

Salı Yatay

Bager Akbay Kimdir?

Bager Akbay, erken yaşta pozitif bilimlerle uğraşmaya başladı. 1991 yılında Atatürk Fen Lisesinde, yüksek matematik ve programlama ile dolu üç yılın ardından kazandığı eğitim bursu sayesinde bir sene Tokyo’da okudu. İstanbul’a döndükten sonra İTÜ Matematik Mühendisliği’ne girdi. Linux ile tanıştığı okulunda, bir yandan güvenlik, ağ ve programlama üzerine çalışırken bir yandan Kara Tiyatro adlı amatör bir tiyatro grubunda oyunculuk yapmaya ve kukla oynatmaya başladı. Tiyatro deneyiminin verdiği güç ile okulu bırakıp tasarım okumak için, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne geçti. Programlama ile tasarımın ilişkisini keşfettiği bu yıllarda sektöre atıldı ve birçok ajans için etkileşimli içerikler üretmeye başladı.

Mezun olur olmaz, kendi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 4 yıllık eğitimcilik deneyiminin ardından, Avusturya’ya dijital sanat okumaya gitti. Fiziksel etkileşim, yapay zekâ ve sanat üzerine birçok çalışma yaptı. Kızının doğumu vesilesiyle Türkiye’ye döndü ve eğitimcilik kariyerine devam etme kararı aldı. 4 sene boyunca, eğitimciliğin yanı sıra, sanat ve danışmanlık yaptı.

Yoğun bir dönemin ardından yerel biri olmaya karar verdi ve Kadıköy Yeldeğimeni’nde, projelerini hayata geçirebilmek için arkadaşlarıyla beraber bir atölye açtı.