imkanlar
21
Mar 2017
Salı Söyleşisi: Erol Teberoğlu - Sağlık Endüstriside Girişimcilik

Melek yatırımcı ve girişimci Erol Teberoğlu, İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri’ne konuk oluyor. Sağlık Endüstrisinde Girişimcilik başlıklı söyleşi, 4 Nisan Salı günü 18.30’da İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.
SALI_SOYLESILERI_Erol_Teberoglu

Erol Teberoğlu kimdir?

Dr. Erol Teberoğlu, melek yatırımcı ve girişimcidir. Ayrıca Btech'te Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.   Sağlık endüstrisinin İlaç, Medikal Cihaz ve Servis olmak üzere üç temel alanında deneyimi vardır.   En son General Electric'te İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevinde özellikle enerji ve sağlık olmak üzere GE'nin tüm iş birimleriyle yakın çalışarak pazar oluşturma  ve ticaret geliştirme faaliyetlerini yürütmüş, en uygun kanalların bulunması ve kilit büyüme stratejilerinin oluşturulmasına destek vermiştir.

Dr. Teberoğlu, Türkiye'de GE Healthcare Yaşam Bilimleri bölümünün kurulmasına öncülük etmiştir. 15 yıldan fazla lokal jenerik, joint venture veya uluslararası ilaç firmalarında yöneticilik deneyiminin yanı sıra iki girişimi olmuştur. Çalıştığı şirketlerde üstlendiği çeşitli ticari sorumluluklar çerçevesince stratejik planlama ve ticari uygulama faaliyetlerini yürütmüştür. Ticari takımlar kurmuş, şirket prosedürlerini oluşturmuş ve önemli bir pazar payına ulaşan, sürekli yüksek performans gösteren ürün/şirket lansmanlarına liderlik etmiştir.   İlaç endüstrisine girmeden önce bir dönem hekimlik yapmıştır. KOBİ ve girişimcilere  mentorluk yapmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.