Haberler ve Duyurular


2. Ulusal Safranbolu Girişimcilik ve Sosyal bilimler Öğrenci Kongresi

Boundary Spanners Development Programme'ın başlangıç toplantısı yapıldı

FIRE UP DEĞİŞİM ÖNCÜLERİ SERTİFİKA VE FELLOW PROGRAMININ BAŞVURULARI BAŞLADI

Haberlerin & Duyuruların Tümünü Görüntüle

Etkinlikler


Yeni Nesil Teknolojiler Hayatlarımızı Nasıl Dönüştürecek?

  • Tarihler: 09 – 09 Nis, 2019

Machine Learning/Yapay Zekâ, Big Data/IoT/5G, AR/VR, Blockchain gibi yeni nesil teknolojiler bireysel, kurumsal ve kamusal hayatlarımızı nasıl dönüştürecek? Farkında olduğumuz ve olmadığımız boyutları üzerine birlikte düşünüp sohbet etmeye var mısınız?

Cevabınız “evet”se sizi Doğuş Teknoloji'de IT Governance & CSI Grup Müdürü Aykut Türker’in konuk olacağı Salı söyleşimize bekliyoruz.

9 Nisan Salı günü 12.30 – 13.30 saatleri arasındaki söyleşi, İTÜ GİNOVA'da düzenlenecek.

Aykut Türker kimdir?

İTÜ Makina Mühendisliği lisans (1998) ve İTÜ FBE Savunma Teknolojisi-Bilişim yüksek lisans (2001) mezunu olan Aykut Türker, öğrenciliğinden başlayarak 20 yıldır Bilgi Teknolojileri sektöründe çalışıyor. Ağırlıklı olarak CRM, E-Ticaret, ERP ve İş Zekâsı geliştirme projelerinde yer alan Türker, çok çeşitli sektörler için Kurumsal Yazılım Geliştirme, Servis Tasarımı ve Dijital Dönüşüm projeleri yürüttü. Türker, hâlen Doğuş Teknoloji'de IT Governance & CSI (Continual Service Improvement) Grup Müdürü olarak görev yapıyor.

Aynı zamanda Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA programına ve Koç Üniversitesi'nin KARMA Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik (AR/VR) Programı'na devam eden Türker, hızla gelişen yeni nesil teknolojilerin (Machine Learning/AI, Big Data/IoT/5G, AR/VR) bireysel, kurumsal ve kamusal hayatı nasıl dönüştüreceği üzerine düşünüyor ve çalışıyor.

Sivil toplum kuruluşlarında da rol alan Türker, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde gönüllü mentorluk deneyimine sahip.


Hakkımızda


_biz_kimiz

Misyonumuz

 İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak; bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için vardır.

Değerlerimiz
Keşfetme tutkusu
Cesaret
Yaratıcılık
Yaparak öğrenme

Amaçlarımız
Mezunların, girişimcilerin ve akademisyenlerinin etkin katılımını sağlamış, onların uzmanlık ve deneyimlerini rahatça ve özgürce paylaşabildiği pek çok mekanizmaya sahip, İTÜ ekosistemi için önde gelen buluşma noktası olmak.
Türkiye’de girişimcilik ve inovasyon alanlarında çalışan tüm akademisyenleri ve merkezleri bir araya getiren bir ulusal çekim merkezi olmak.
İTÜ Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğuna sunduğumuz dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerler ile ulaşarak onlara girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham vermek.
Girişimcilik ve Inovasyon eğitimi ve araştırması alanında uluslararası tanınan lider bir merkez olmak.



BİZDEN HABER ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlikler ve Duyurular E-Posta Adresinize Gelsin