Haberler ve Duyurular


Workinlot Yapay Zeka girişimcilik programına davetlisin!

Failure Week 2019 sona erdi

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) ve İTÜ Girişimcilik Kulübü ortaklığıyla gerçekleşen Failure Week 2019 tamamlandı.

Failure Week tüm hızıyla devam ediyor!

Haberlerin & Duyuruların Tümünü Görüntüle

Etkinlikler


Salı Söyleşisi: Dr. Nazım Kemal Üre

  • Tarihler: 20 – 20 Kas, 2018

“Salı Söyleşileri” serimize Ask Lisa Kurucu Ortağı, Eatron Yapay zeka Direktörü ve İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nazım Kemal Üre konuk oluyor. Yapay Zekâ Girişimciliği başlıklı söyleşi, 20 Kasım Salı günü 18.30-19.30 saatleri arasında İTÜ GİNOVA’da düzenlenecek.

Nazım Kemal Üre kimdir?

Dr. Nazım Kemal Üre doktora derecesini 2015 yılında Massachussetts Institute of Technology’den (MIT), yüksek lisans ve lisans derecelerini ise 2010 ve 2008 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden almıştır. 2015 yılından beri İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları yapay zekâ ve derin öğrenme, otonom sistemler için belirsizlik altında karar verme, geniş ölçekli optimizasyon ve yüksek hassasiyetli güdüm, kontrol ve navigasyon sistemleridir. Bu konularda Boeing, NASA, Avrupa Birliği, General Electric, AVL, Türk Hava Kuvvetleri, TAI ve Aselsan gibi birçok kurum ile ortak proje yürütmüştür. Aynı zamanda Lisa AI ve Eatron Technologies girişimlerinde kurucu ve yapay zekâ direktörü olarak görev yapmaktadır.


Hakkımızda


_biz_kimiz

Misyonumuz

 İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak; bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için vardır.

Değerlerimiz
Keşfetme tutkusu
Cesaret
Yaratıcılık
Yaparak öğrenme

Amaçlarımız
Mezunların, girişimcilerin ve akademisyenlerinin etkin katılımını sağlamış, onların uzmanlık ve deneyimlerini rahatça ve özgürce paylaşabildiği pek çok mekanizmaya sahip, İTÜ ekosistemi için önde gelen buluşma noktası olmak.
Türkiye’de girişimcilik ve inovasyon alanlarında çalışan tüm akademisyenleri ve merkezleri bir araya getiren bir ulusal çekim merkezi olmak.
İTÜ Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğuna sunduğumuz dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerler ile ulaşarak onlara girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham vermek.
Girişimcilik ve Inovasyon eğitimi ve araştırması alanında uluslararası tanınan lider bir merkez olmak.BİZDEN HABER ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlikler ve Duyurular E-Posta Adresinize Gelsin