Haberler ve Duyurular


Workinlot Yapay Zeka girişimcilik programına davetlisin!

Failure Week 2019 sona erdi

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) ve İTÜ Girişimcilik Kulübü ortaklığıyla gerçekleşen Failure Week 2019 tamamlandı.

Failure Week tüm hızıyla devam ediyor!

Haberlerin & Duyuruların Tümünü Görüntüle

Etkinlikler


Salı Söyleşisi: Hatice Köse

  • Tarihler: 13 – 13 Eki, 2018

Salı Söyleşileri’ne, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Köse konuk oluyor. 13 Kasım Salı günü 12.30-13.30 saatleri arasında İTÜ GİNOVA’da düzenlenecek "Yapay Zeka ve Sosyal Robotların Hayatımızdaki Yeri"  başlıklı söyleşimize katılmak için lütfen tıklayınız.     

Hatice Köse Kimdir?

Hatice Köse lisans, Y.lisans ve Doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. Uzmanlık alanı İnsan-Robot etkileşimi, yapay zekâ ve sosyal robotlardır. Dr. Köse, doktora sonrası çalışmalarını sosyal robotlar konusunda araştırmacı olarak University of Hertfordshire, İngiltere’de sürdürmüştür. Bu dönemde Robotcub isimli AB projesinde Humanoid robotlar ve çocuklarla interaktif iletişim oyunları üzerinde çalışan Dr. Köse, halen İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde ve Oyun ve Etkileşim Teknolojileri Yüksek Lisans Programlarında görev almaktadır. Son yıllarda üzerinde çalıştığı konular sosyal robotlar, AR/VR ve Avatar desteği ile çocukların eğitim ve terapilerinde interaktif oyun tasarımı ve uygulamalarıdır. İTÜ HELP Laboratuvarı’nda özellikle otizm, işaret dili ve işitme engelli çocuklar konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 


Hakkımızda


_biz_kimiz

Misyonumuz

 İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak; bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için vardır.

Değerlerimiz
Keşfetme tutkusu
Cesaret
Yaratıcılık
Yaparak öğrenme

Amaçlarımız
Mezunların, girişimcilerin ve akademisyenlerinin etkin katılımını sağlamış, onların uzmanlık ve deneyimlerini rahatça ve özgürce paylaşabildiği pek çok mekanizmaya sahip, İTÜ ekosistemi için önde gelen buluşma noktası olmak.
Türkiye’de girişimcilik ve inovasyon alanlarında çalışan tüm akademisyenleri ve merkezleri bir araya getiren bir ulusal çekim merkezi olmak.
İTÜ Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğuna sunduğumuz dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerler ile ulaşarak onlara girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham vermek.
Girişimcilik ve Inovasyon eğitimi ve araştırması alanında uluslararası tanınan lider bir merkez olmak.BİZDEN HABER ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlikler ve Duyurular E-Posta Adresinize Gelsin