Haberler ve Duyurular


Failure Week tüm hızıyla devam ediyor!

Çetin Ceviz Girişim Kampı, Demo Day'le Son Buldu

Mercedes-Benz Türk StartUP 2019 yarışması başladı!

Haberlerin & Duyuruların Tümünü Görüntüle

Etkinlikler


Salı Söyleşisi: Prof. Dr. Mustafa Ergen

  • Tarihler: 03 – 03 Nis, 2018
  • E-posta: ginova@itu.edu.tr
  • Bize nasıl ulaşabilirsiniz: Mustafa İnan Kütüphanesi, İTÜ Ayazağa Kampüsü, 34467 Sarıyer/İstanbul Tel: (0212) 285 75 06
  • Website: ginova.itu.edu.tr/

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşilerine bu hafta İTÜ öğretim üyesi, Türk Telekom teknoloji başdanışmanı ve girişimci Prof. Dr. Mustafa Ergen konuk oluyor.

"Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi"başlıklı söyleşide Prof. Dr. Mustafa Ergen Silikon Vadisi'nden edindiği deneyimleri İTÜlülerle paylaşacağı etkinliğe katılmak için sizi 3 Nisan Salı günü 12:30’da İTÜ GİNOVA’ya bekliyoruz. Kayıt için lütfen tıklayınız.


Prof. Dr. Mustafa Ergen kimdir?

Prof. Dr. Mustafa Ergen İTÜ'de öğretim üyesidir. Ayrıca, Türk Telekom’da teknoloji konularında başdanışmanlık yapmakta ve 5G/Horizon2020 gibi yurtdışı konsorsiyumlarda temsil etmektedir. Lisans derecesini üniversite birinciliği ile ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden almış, yüksek lisans ve doktora derecelerini Kaliforniya Berkeley Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümünden kablosuz haberleşme üzerine yazdığı tezlerle tamamlamıştır. Aynı okulun uluslararası çalışmalar bölümünden Silikon Vadisinden fayda sağlayan ülkeleri incelediği teziyle ikinci yüksek lisans derecesini almış ve HAAS işletme okulundan teknoloji yönetimi programını bitirmiştir. Silikon Vadisinde WiChorus adlı mobil haberleşme şirketini kurmuş ve şirketin Tellabs tarafından alınması akabinde yurda dönmüştür. 2010 yılından beri kendi şirketlerinde, özel sektörde ve üniversitelerde çeşitli üst düzey görevler almaktadır. Şu anda kurduğu Ambeent firmasında 5G ve yapay zeka üzerine ARGE yapmaktadır. Ayrıca, kırk beş patent başvurusu ve ellinin üzerinde makalesi bulunmaktadır. Üç kitabı yayınlanmıştır;

• Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi, 2. Baskı – 2017,
• 移动宽带系统——包括WiMAX和LTE, PHEI – 2011,
• Mobile Broadband: Including WiMAX and LTE, Springer – 2009,
• Multicarrier Digital Communications, Springer – 2004.​Hakkımızda


_biz_kimiz

Misyonumuz

 İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak; bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için vardır.

Değerlerimiz
Keşfetme tutkusu
Cesaret
Yaratıcılık
Yaparak öğrenme

Amaçlarımız
Mezunların, girişimcilerin ve akademisyenlerinin etkin katılımını sağlamış, onların uzmanlık ve deneyimlerini rahatça ve özgürce paylaşabildiği pek çok mekanizmaya sahip, İTÜ ekosistemi için önde gelen buluşma noktası olmak.
Türkiye’de girişimcilik ve inovasyon alanlarında çalışan tüm akademisyenleri ve merkezleri bir araya getiren bir ulusal çekim merkezi olmak.
İTÜ Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğuna sunduğumuz dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerler ile ulaşarak onlara girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham vermek.
Girişimcilik ve Inovasyon eğitimi ve araştırması alanında uluslararası tanınan lider bir merkez olmak.BİZDEN HABER ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlikler ve Duyurular E-Posta Adresinize Gelsin