Haberler ve Duyurular


Yolculuğun Öncüleri programı 3. ve son etabı başladı!

Bilim Kahramanları Derneği Turnuvalarda Görev Alacak Jürilerini Arıyor!

Kitlesel fonlama ile ilgili akademik bir araştırma için anket

Haberlerin & Duyuruların Tümünü Görüntüle

Etkinlikler


Salı Söyleşileri: Büşra Baydan ve Gözde Büyükacaroğlu

  • Tarihler: 06 – 06 Mar, 2018
  • E-posta: ginova@itu.edu.tr
  • Bize nasıl ulaşabilirsiniz: Mustafa İnan Kütüphanesi, İTÜ Ayazağa Kampüsü, 34467 Sarıyer/İstanbul Tel: (0212) 285 75 06
  • Website: ginova.itu.edu.tr/

İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri’ne  Büşra Baydan ve Gözde Büyükacaroğlu konuk oluyor. Söyleşi, 6 Mart Salı günü 18:30’da İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız.

Büşra Baydan kimdir?

Büşra Baydan, Parkkolay adlı girişimin kurucu ortağı ve İTÜ Çekirdek girişimcisidir.

Büşra ve diğer kurucu ortak Murat ile okullarında verilen bir girişimcilik eğitimine katıldıklarında otopark anlamında ciddi bir sorun yaşamışlar ve bu sorunun üzerine yönelerek Parkkolay’ın temellerini attılar. Sonrasında ise üzerinde çalışa çalışa şu an ki haline getirdiler.

Büşra katıldığı yarışmalarda, programlarda sahneye çıkan kadın girişimcilerin az olmasından yakınıyor ve gelecekte bu dünyada daha fazla kadın girişimci görmeyi umuyor.

Parkkkolay otoparkların yer, fiyat, doluluk oranı gibi özelliklerini göstererek otopark rezervasyonu yapmayı sağlayan bir mobil uygulamadır. Trafiğin yeterince vaktimizi çaldığı bu şehirde insanların en azından otoparklarını 1 dakikada bulmalarını sağlayarak kendilerine daha fazla vakit kalmasını sağlıyorlar. Parkkolay güvencesi sayesinde kullanıcılarına araçlarını otoparka bıraktıklarında gözlerinin arkada kalmayacağını da garanti ediyor.

Parkkolay ile Yapı Kredi Fikri Mobil 2.lik ödülü, İTÜ Çeirdek Kuluçka ve Iot Telco Labs Hızlandırma Programı’nı kazandılar.

Gözde Büyükacaroğlu kimdir?

Vivosens Biotechnology’nin kurucu ortaklarından Gözde, İTÜ Çevre Mühendisliği mezunu. Girişimde İş Geliştirme ve Finans alanından sorumlu. Liseden bu yana, hayatlarımıza değer katacak projelerde ve işlerde bulundu. İş geliştirme ve satış alanında farklı şirketlerde deneyimleri var. Biraz geek, okumaya düşkün, öğrenmeyi çok seven birisi olduğunu da söyleyebiliriz.

Vivosens; nanoteknoloji ürünü grafeni (tek atom kalınlığında nanokarbonlardan oluşan levha) kullanarak dizayn edilmiş bir biyosensördür.

Vivosens Biotechnology, İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te; 150 bin TL İSO Özel Ödülü, 100 bin TL İTÜ ARI Teknokent Özel Ödülü, 10 bin TL Agito Özel Ödülü ve 120 bin Dolar Bluemix Kullanım Ödülü kazanmıştır.Hakkımızda


_biz_kimiz

Misyonumuz

 İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak; bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için vardır.

Değerlerimiz
Keşfetme tutkusu
Cesaret
Yaratıcılık
Yaparak öğrenme

Amaçlarımız
Mezunların, girişimcilerin ve akademisyenlerinin etkin katılımını sağlamış, onların uzmanlık ve deneyimlerini rahatça ve özgürce paylaşabildiği pek çok mekanizmaya sahip, İTÜ ekosistemi için önde gelen buluşma noktası olmak.
Türkiye’de girişimcilik ve inovasyon alanlarında çalışan tüm akademisyenleri ve merkezleri bir araya getiren bir ulusal çekim merkezi olmak.
İTÜ Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğuna sunduğumuz dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerler ile ulaşarak onlara girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham vermek.
Girişimcilik ve Inovasyon eğitimi ve araştırması alanında uluslararası tanınan lider bir merkez olmak.BİZDEN HABER ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etkinlikler ve Duyurular E-Posta Adresinize Gelsin